ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:
Film Yuvasına Hoşgeldiniz!

3. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Siyer Vakfı tarafından organize edilen Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması bu yıl  "Kamil İman Kamil İnsan" sloganı ile 3. yılını kutluyor. 7 Mart 2016 günü yapılan basın lansmanı ile başlayan kısa film yarışmasının ödül töreni 19 Şubat 2017 Pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde Saat: 19:30’da gerçekleşti.

Siyer Vakfı Başkanı Mehmet Kaya, açılış konuşmasında; "Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması için şu hususları dikkatlerinize çekmek istiyorum: Peygamberimizi ve onun güzide ashabını çağımıza anlatmak için bir dil kullanmamız gerektiğini ve günümüzde bunun en önemli araçlarından birinin sinema olduğunu bilerek yola çıktık" diye konuştu.

Ardından Hassan B. Sabit Sinema Akademisi’nin çalışması olan “Bilet” filminin gösterimi yapıldı. Filmin izlenmesinden sonra yarışmaya desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya Siyer Vakfı Başkanı Mehmet Kaya tarafından plaket takdim edildi. Gecenin sunuculupunu ise Bekir Develi üstlendi.

Yarışmanın Kültür Bakanlığı Özel Ödülünü "Bir Şey Yap Güzel Olsun" adlı kısa filmiyle yönetmen Ömer Dişbudak aldı. Yarışmanın Siyer Vakfı Özel Ödülünü "İz" adlı kısa filmiyle yarışmaya Suriye'den katılan Yönetmen Alaa Khweled aldı. Yarışmanın Jüri Özel Ödülünü "Öz'ün Öz'ü" adlı kısa filmiyle yönetmen Talha Genç aldı. Yarışmanın üçüncülük ödülünü ise yönetmenliğini Mehmet Nişancı’nın yaptığı “Heny” filmi layık görüldü. Yarışmanın ikincilik ödülünü "Hayat Bu" adlı kısa filmiyle yönetmen Elif Yüksel aldı. Birincilik ödülünü ise Kasiet Djholdoshbekova’nın “Yalnızlık” isimli kısa filmi layık görüldü. Yarışmanın Mansiyon Ödülünü "Zübde" adlı kısa filmiyle Yönetmen Kerime Nur Ejderoğlu aldı. 

Kurmaca ve animasyon türündeki filmlerin katıldığı yarışmanın danışma ve ön seçici kurulunda Abdulhamit Güler, Bedir Acar, Bünyamin Yılmaz, İhsan Kabil, Mehmet Kaman, Yalçın Parmaksız yer aldı. Yurtdışında birçok ülkede tanıtım ve duyuraları yapılan yarışmaya, 150’ye yakın film katıldı.

Jüri başkanlığını Hocakulu Narliyev'in üstlendiği yarışmanın jüri heyeti ise Nazif Tunç'un yanı sıra Elif Eda Karagöz, Firdevs Azizi, Gülcan Tezcan, Hasan Kaçan, Mustafa Demirci, Nasır Khemir ve Nihad Kresevljakovic'den oluşan ana jüri, sözkonusu finalist filmler arasında dereceleri belirledi.

Yarışmada bu yıl toplam 65.000 TL. ödül dağıtıldı. 

Haber hakkında ne dediler?
Hiç yorum yazılmamış.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

BEĞENDİM BEĞENMEDİM
0 KİŞİ BEĞENDİ 0 KİŞİ BEĞENMEDİ